English > Tournament Table


※上記の広告は60日以上更新のないWIKIに表示されています。更新することで広告が下部へ移動します。

  • This plans may be changed.


Final Tournament
76 GrandFinal
Nov 21(Sun)
Victory:Serra
65
SF-1
Nov 15(Mon)
Win:Serra
3rd place playoff SF-2
Nov 16(Tue)
Win:Heather
T-F
Nov 20(Sat)
Win:Sara
28 59
57 76 51 56
QF-1
Nov 8(Mon)
Win:Minerva
QF-2
Nov 9(Tue)
Win:Serra
QF-3
Nov 10(Wed)
Win:Sara
QF-4
Nov 10(Thu)
Win:Heather
61 62 52 66 70 49 49 60
Block D Winner
L'Arachel(SS)
Block F Winner
Minerva(SD)
Block A Winner
Lute(SS)
Block H Winner
Serra(BS)
Block E Winner
Sara(T776)
Block B Winner
Caeda(SD)
Block C Winner
Lyndis(BS)
Block G Winner
Heather(RD)
  • Fixtures draw was conducted on November 4 in the tournament.

Block A 1st 2nd Block Final 2nd 1st Block B
Mist(PR) 62 A-1
Sep 26(Sun)
Win:Lute
63 A2-1
Oct 16(Sat)
Win:Lute
52 A-F
Oct 26(Tue)
Win:Lute
  B-F
Oct 27(Wed)
Win:Caeda
65 B2-1
Oct 18(Mon)
Win:Ilyana
85 B-1
Sep 26(Sun)
Win:Ilyana
73 Ilyana(PR)
Lute(SS) 66 50 Laura(RD)
Machilda(Gaiden) 48 A-2
Sep 27(Mon)
Win:Micaiah
53 65 B-2
Sep 27(Mon)
Win:Ninian
64 Ninian(BS)
Micaiah(RD) 70 59 May(Gaiden)
Rebecca(BB) 64 A-3
Sep 28(Tue)
Win:Ishtar
61 A2-2
Oct 17(Sun)
Win:Myrrh
45 72 B2-2
Oct 19(Tue)
Win:Caeda
66 B-3
Sep 28(Tue)
Win:Linde
68 Linde(SD)
Ishtar(GH2) 73 66 Cellica(Gaiden)
Myrrh(SS) 73 A-4
Sep 29(Wed)
Win:Myrrh
65 69 B-4
Sep 29(Wed)
Win:Caeda
77 Caeda(SD)
Titania(PR) 63 59 Jill(PR)
Block C 1st 2nd Block Final 2nd 1st Block D
Lilina(BB) 62 C-1
Oct 1(Fri)
Win:Florina
56 C2-1
Oct 16(Sat)
Win:Eirika
46 C-F
Oct 28(Thu)
Win:Lyndis
  D-F
Oct 29(Fri)
Win:L'Arachel
68 D2-1
Oct 18(Mon)
Win:L'Arachel
68 D-1
Oct 1(Fri)
Win:Nino
64 Elincia(PR)
Florina(BS) 66 66 Nino(BS)
Marcia(PR) 55 C-2
Oct 2(Sat)
Win:Eirika
59 79 D-2
Oct 2(Sat)
Win:L'Arachel
73 L'Arachel(SS)
Eirika(SS) 72 52 Fiora(BS)
Maria(SD) 56 C-3
Oct 3(Sun)
Win:Lyndis
66 C2-2
Oct 17(Sun)
Win:Lyndis
67 65 D2-2
Oct 19(Tue)
Win:Catalina
73 D-3
Oct 3(Sun)
Win:Catalina
46 Chris(ME)
Lyndis(BS) 68 59 Catalina(ME)
Tana(SS) 67 C-4
Oct 4(Mon)
Win:Tana
63 63 D-4
Oct 4(Mon)
Win:Mia
54 Sanaki(RD)
Tiki(SD) 63 63 Mia(PR)
Block E 1st 2nd Block Final 2nd 1st Block F
Norne(SD) 52 E-1
Oct 6(Wed)
Win:Dyute
44 E2-1
Oct 21(Thu)
Win:Lara
16 E-F
Oct 31(Sun)
Win:Sara
  F-F
Nov 1(Mon)
Win:Minerva
54 F2-1
Oct 23(Sat)
Win:Minerva
71 F-1
Oct 6(Wed)
Win:Minerva
67 Minerva(SD)
Dyute(Gaiden) 66 60 Ferry(GH1)
Phee(GH2) 26 E-2
Oct 7(Thu)
Win:Lara
69 57 F-2
Oct 7(Thu)
Win:Patty
57 Patty(GH2)
Lara(T776) 58 31 Priscilla(BS)
Clarine(BB) 49 E-3
Oct 8(Fri)
Win:Sara
66 Draw.
E2-2
43 41 F2-2
Oct 24(Sun)
Win:Ira
54 F-3
Oct 8(Fri)
Win:Ira
60 Ira(GH1)
Sara(T776) 57 51 Cecilia(BB)
Malice(ME) 51 E-4
Oct 9(Sat)
Win:Malice
66 Oct 22(Fri)
Draw.
36 46 F-4
Oct 9(Sat)
Win:Yumina
27 Midia(SD)
Nagi(SD) 40 63 Yumina(ME)
Block G 1st 2nd Block Final 2nd 1st Block H
Amelia(SS) 36 G-1
Oct 11(Mon)
Win:Kleine
44 G2-1
Oct 21(Thu)
Win:Heather
70 G-F
Nov 2(Tue)
Win:Heather
  H-F
Nov 3(Wed)
Win:Serra
64 H2-1
Oct 23(Sat)
Win:Serra
44 H-1
Oct 11(Mon)
Win:Fir
59 Fir(BB)
Kleine(ME) 73 54 Lena(SD)
Heather(RD) 67 G-2
Oct 12(Tue)
Win:Heather
74 87 H-2
Oct 12(Tue)
Win:Serra
40 Monica(SS)
Louise(BS) 57 86 Serra(BS)
Catria(SD) 86 G-3
Oct 13(Wed)
Win:Catria
44 G2-2
Oct 22(Fri)
Win:Palla
63 32 H2-2
Oct 24(Sun)
Win:Nephenee
53 H-3
Oct 13(Wed)
Win:Nephenee
77 Nephenee(PR)
Marisa(SS) 63 69 Miranda(T776)
Ethlin(GH1) 62 G-4
Oct 14(Thu)
Win:Palla
76 51 H-4
Oct 14(Thu)
Win:Teeny
65 Teeny(GH2)
Palla(SD) 65 49 Fae(BB)
ツールボックス

下から選んでください:

新しいページを作成する
ヘルプ / FAQ もご覧ください。